به نام او که به قلم سوگند یاد کرد
لَقَد کانَ لَکُم فی رَسولِ اللَّهِ أُسوَهٌ حَسَنَهٌ
همانا ما رسول خدا را به عنوان الگو و نمونه معرفی می‌کنیم.

مجموعه علمی و فرهنگی اُسوه در سال ۱۳۷۴ با کسب مجوز آزاد هنری از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بندرانزلی آغاز به کار نمود و با برگزاری کلاس‌های فرهنگی و هنری در مقاطع و سنین مختلف با جذب دانش آموزان پسر و دختر ساعی و فعال شهرستان بندرانزلی در شکوفایی استعداد و خلاقیت‌های هنری این عزیزان مثمر ثمر بود. در سال ۱۳۷۸ با کسب مجوز آموزشگاه علمی آزاد از اداره آموزش و پرورش، فعالیت خود را در زمینه‌های علمی، دروس ریاضی، فیزیک، زبان، عربی و… در مقاطع مختلف تحصیلی برای دختران و پسران گسترش داد و در سال ۱۳۷۹ با دریافت مجوز مهد کودک از سازمان بهزیستی استان گیلان، فعالیت آموزش و پرورش خود را برای نونهالان و کودکان این شهرستان افزود.

همچنین در سال ۱۳۸۱ با راه‌اندازی پیش‌دبستانی و دبستان پسرانه اُسوه در ادامه فعالیت مهد کودک در زمینه آموزش ابتدایی با شعار “از مهد کودک تا دانشگاه با اُسوه” فعالیت‌های علمی، فرهنگی و هنری اُسوه را با پرورش اسوه‌های شهرستان بندرانزلی گسترش دادیم. گفتنی است، هم اکنون مجموعه علمی و فرهنگی اُسوه با در اختیار داشتن سه شعبه به صورت یکپارچه و هماهنگ در شهرستان بندرانزلی مشغول به انجام وظیفه می‌باشد.

کلیه حقوق این وب سایت نزد مجموعه علمی و فرهنگی اُسوه محفوظ می‌باشد. طراحی و پیاده‌سازی وب سایت: گروه فناوری اطلاعات موج شکن